مقالات

عضله سازی

استفاده از گرده گل زنبورعسل و بدنسازی در نظر بسیاری از ورزشکاران بهترین راه افزایش حجم عضلات بدن و افزودن مواد مغذی به بدن همزمان با افزایش حجم عضله است. اما این روش در گذشته مانند یک راز فقط بین بدنسازان حرفه ای نگه داشته شده بود. اما امروزه از گرده گل در سطح وسیعی میان ورزشکاران حرفه ای و آماتور مانند وزنه برداران، بدن سازان و… استفاده می شود.

پروتئین ماده اصلی مورد نیاز بدن بدنسازان و ورزشکاران است. چون اسیدهای آمینه که مبنای ساخت پروتئین هستند برای ساخت و ترمیم بافت های بدن و ماهیچه های خاص حیاتی هستند. با وجود این که همه ما به پروتئین نیاز داریم، بدنسازها در مقایسه با افرادی که فعالیت بدنی چندانی ندارند، به پروتئین بسیار بیشتری نیاز دارند و مقدار ورودی پروتئین به بدن مورد توجه و علاقه آن هاست.

ماهیچه های قوی و تمرینات فیزیکی سخت نیاز بدن به پروتئین را افزایش می دهد.

گرده گل یک منبع غنی غذائی است که دارای حدود 40% پروتئین بوده و بیش از 96 ماده مغذی ضروری برای بدن انسان در آن وجود دارد. ساختار کلی گرده گل از حدود 55% کربوهیدرات، 35% پروتئین، 2% اسیدهای چرب، 3% مواد معدنی و ویتامین ها شامل ویتامین A، ویتامین C (آنتی اکسیدان ها) ، ویتامین D، ویتامین E (که به ترمیم و بازسازی سلول ها کمک می کند)، B Complex، آنزیم ها به همراه لسیتین (چربی سوز) سلنیوم، بتا کاروتن و دیگر مواد تشکیل شده است.

یعنی از هر گرم از گرده گل حدود 40% آن پروتئین است و مابقی آن نیز مواد مغذی و مفید مانند منیزیم است.

به خاطر وجود 3 اسید آمینه زنجیره ای که به صورت مستقیم توسط ماهیچه ها جذب و متابولیزه می شود، گرده گل ماده ای است که برای بدنسازان و ورزشکاران بسیار مفید و مطلوب است. یکی از خواص گرده گل این است که گرده گل سطح انرژی و استقامت بدن را افزایش داده، باعث متعادل شدن متابولیسم بدن شده و بالانس اشتها و وزن بدن را بهبود می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *