مقالات

آلزایمر

آلزایمر نوعی بیماری مغزی پیش رونده می باشد که سبب اختلال در سیستم یادگیری و حافظه می شود. اختلال در گفتار و سایر فعالیت های شناختی در افراد مبتلا به مرور بروز می کند.

محققان در بررسی درمان آلزایمر با ژل رویال دریافتند در مواردی که آلزایمر در فرد شدت یافته است ژل رویال به عنوان درمان تکمیلی کنار داروهای دیگر استفاده می شود. در طی روند این بیماری ژل رویال نه تنها باعث ایجاد عوارض نمی شود بلکه به علت دارا بودن استیل کولین خالص روند درمان آلزایمر را افزایش می دهد و هم چنین در افرادی که به این بیماری مبتلا نیستند از ابتلا به این بیماری جلوگیری می کند.
ژل رویال دارای مقادیر بالایی آنتی اکسیدان و ترکیبات مغذی می باشد. بافت مغز انسان اسید چرب های غیر اشباع زیادی دارد به همین دلیل مغز یکی از قسمت هایی است که بسیار در معرض حمله رادیکال های آزاد قرار دارد.

بنابراین مواد غذایی که محتوای آنتی اکسیدانی بالا و موثری داشته باشند می توانند از بروز حمله رادیکال های آزاد به مغز و تخریب بافت جلوگیری کنند.

ژل رویال دارای ظرفیت مهار کنندگی رادیکال آزاد و قدرت آنتی اکسیدانی بالایی می باشد. در دو تحقیق در زمینه درمان آلزایمر با ژل رویال نتایج مشابهی در مورد قدرت بالای ژل رویال در مهار پراکسیداز و جلوگیری از آسیب اکسیداتیو ارایه شده است.

گزارش شده که تجویز ژل رویال باعث بهبود روند تمایز سلول عصبی از سلول بنیادی می شود. یکی دیگر از عملکرد های مثبت ژل رویال بهبود نورون زایی می باشد. ژل رویال دارای نوعی اسید چرب غیر اشباع است که می تواند مغز را تحریک کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *