mp3 indir چگونگی تولید بره موم – عسل فرید

چگونگی تولید بره موم

چگونگی تولید بره موم:

 

زنبورهای عسل با روش‌های خاصی بره موم را تولید می‌کنند.  زنبورها ابتدا قطعات صمغ‌هایی که  بر روی  گیاهان و درختان تراوش شده ( یا درواقع همان رزین‌های گیاهان)  را به‌وسیله بزاق  دهان و همین‌طور پاهای عقب خود جدا کرده و سپس با کمک گرفتن از بزاق دهان خودشان،  آن را نمناک نموده و به آن شکلی مانند حبه می‌دهند یا آن را گرد می‌کنند.

 

پس‌ از این کار یعنی درست کردن قطعات گرد شده صمغ گیاهان آن‌ها با کمک گرفتن از آرواره‌ها و همین‌طور پاهای خود،  این قطعات را در داخل سبد گرده در بخش انتهای پاهای عقبی خود قرار می‌دهند و پس از این کار،  آن را به‌طرف کندو حمل می‌کنند.

 

پس از آوردن این ماده به داخل کندو، زنبورهای عسل کمی از ترشحات غده‌ای که در بدن آن‌ها وجود دارد و کار تولید آنزیم‌های حیاتی را برای آن‌ها انجام می‌دهد، به آن اضافه کرده و آن را به‌صورت مایع درمی‌آورند.

 

پس از تبدیل بره موم به شکل مایع، زنبورها آن را در سطح سلول‌های کندو انتشار می‌دهند. این پوشش آنتی باکتریال نقش بسیار مهم برای نگهداری از تخم‌های زنبورها و همچنین لاروهای آنان در برابر انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها دارد. درواقع آن‌ها از بره موم،  برای مقاوم‌سازی در برابر انواع بیماری‌ها در داخل کندو استفاده می‌کنند.

 

منبع: سایت جسم و روان