mp3 indir خواص فوق العاده گرده گل – عسل فرید

خواص فوق العاده گرده گل

خواص فوق العاده گرده زنبور عسل در سلامتی

در برخی از نقاط دنیا گرده زنبورعسل به عنوان دارو مصرف می شودو نقش کلیدی در التیام بخشی دارد . این ماده غذایی می تواند میکروب های متعددی از جمله باکتری،ویروس و قارچ ها را از بین ببرد و غنی از اسید های چرب،آنزیم ها و آنتی اکسیدان هاست . در این مطلب به مزایای گرده زنبور عسل در درمان بیماری ها می پردازیم.

این حقیقت تا حدودی شناخته شده است که گرده زنبور عسل یا گرده گل تقریباً تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن انسان را شامل می ­ شود. گرده زنبور عسل، یک عامل ضد باکتریایی طبیعی، ضد قارچی و ضد ویروسی است که غنی از طیف گسترده مواد مغذی ضروری است. از دیگر مواد مغذی دانه گرده زنبور عسل ویتامین ­ها، مواد معدنی، پروتئین، چربی­ ها، آنزیم ­ها و اسید­های چرب موجود در آن است. مزایای دیگر گرده زنبور عسل که در سلامت بدن مؤثر هستند عبارتند از:کاهش التهاب، افزایش سیستم ایمنی بدن، محافظت از کبد در برابر بیماری ­ها، کاهش استرس و حتی کمک به کاهش علائم آلرژی .

۱ – موجب کاهش التهاب می شود .

تحقیقات نشان می ­دهد که گرده زنبور عسل به علت خواص ضد التهابی قوی آن به عنوان یک درمان طبیعی برای آلرژی استفاده می ­شود. از دیگر مزایای آن، این است که حالت ­های مختلف التهاب از جمله حالت حاد یا مزمن آن را نیز در بر می­ گیرد .

۲ – به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می­ کند .

در سال ۲۰۰۵ ، محققان دریافتند که گرده زنبور عسل قادر به محافظت از بدن در برابر استرس اکسیداتیو است، چون در آن آنتی ­اکسیدان­ وجود دارد .

۳ – از کبد محافظت می ­کند .

مطالعه ای در سال ۲۰۰۳ نشان داد که دانه گرده زنبور عسل، کبد را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می­ کند. هم­چنین توانایی التیام دادن آسیب کبدی ناشی از سموم را، به منظور پیشگیری از بیماری کبدی نیز دارد. همچنین مطالعه ­ای در سال ۲۰۱۰ خواص قابل توجه ضدالتهابی دانه گرده زنبور عسل را، در موش­ هایی که دچار نکروز کبد به علت مصرف استامینوفن شده بودند نیز نشان داد .

۴ – قدرت سیستم ایمنی بدن را افزایش می­ دهد .

از دیگر مزایای دانه گرده زنبور عسل، توانایی بهبود سیستم ایمنی بدن است . مطالعه ای در سال ۲۰۱۴ نشان داد که باکتری استافیلوکوکوس اورئوس حساسیت بیشتری نسبت به دانه گرده زنبور عسل دارد، در حالی که قارچ کاندیدا گلابراتا مقاوم ­ترین است.

۵ – به عنوان مکمل غذایی عمل می­ کند .

با توجه به مطالعات حیوانی انجام شده، ارزش غذایی بالای گرده زنبور عسل به مبارزه با کمبود مواد مغذی و کاهش وزن بدن نیز می­ تواند کمک کند

۶ – باعث کاهش علائم یائسگی می شود .

مطالعات نشان داده­ اند که از دیگر مزایای گرده زنبور عسل، توانایی کاهش علائم یائسگی است. فلاونوئید­های موجود در هر دانه گرده می تواند به تنظیم میزان هورمون برای کاهش علائم یائسگی و حتی جلوگیری از سرطان پستان کمک کند .

۷ – به کاهش استرس کمک می­ کند .

گرده زنبور عسل با تقویت سیستم عصبی و روانی، به عنوان یک کاهش دهنده طبیعی استرس برای بدن به حساب می آید .

۸ – به روند بهبود کمک می کند .

می­ تواند به عنوان یک درمان خانگی برای سوختگی­ ها، برش ­ها و خراش ­ها استفاده شود. از دیگر مزایای مؤثر گرده زنبور عسل، خواص ضد التهابی قوی آن است که برای کاهش درد مفید هستند. دانه گرده زنبور عسل به علت فعالیت ضد میکروبی قوی،از عفونت نیز جلوگیری می­ کند .

۹-فواید گرده گل برای پوست

داشتن پوست زیبا و شاداب در گرو داشتن تنی سالم و بدون درد است. مصرف مداوم گرده گل علاوه بر اینکه سلامتی را برای شما به همراه خواهد داشت باعث خواهد شد تا صاحب پوستی روشن و درخشان شوید. از طرفی دیگر مشکلات روزمره از یک طرف و آلودگی هوا از طرف دیگر باعث می شود تا پوست خسته و تیره به نظر برسد که گرده گل با فوایدی که برای پوست دارد باعث رفع این خستگی نیز می شود.

منبع: دکترسلام